IMG_4607

Główki jigowe Mustad Classic

Sezon na drapieżniki trwa już w najlepsze. Czekamy tylko na sandacza i suma. Warto dobrze się przygotować i pamiętać, że w prostocie jest metoda. To powiedzenie najlepiej, naszym zdaniem, obrazuje główki jigowe Mustad Classic, które mieliśmy okazję dla Was przetestować. Zapraszamy do lektury.

IMG_4177 (2)

Classic to podstawowa seria główek w ofercie Mustada. Wykonana bez wymyślnych rozwiązań, a przy tym mocna, trwała i – co najważniejsze – skuteczna.

IMAG0490~2-1

Jej podstawowym elementem jest hak ULTRAPOINT. Pokryty on został ceramiczną powłoką, która sprawia, że zacięcia są dużo łatwiejsze – hak lepiej prześlizguje się przez pysk ryby. Przy tym, powłoka pełni dla haka funkcję zabezpieczającą przed rdzą, oraz wzmacnia całą konstrukcję

IMG_4607

Łuk kolankowy jest idealnie zaokrąglony, co wpływa na komfort „montażu” główki. Ostrze jest natomiast stosunkowo długie i proste, zakończone zadziorem. Dzięki temu zanotujemy mniejszy odsetek spięć ryby.

IMG_4587

Ołowiany odlew główki jest bardzo gładki i równy – w tej klasy produkcie nie może być mowy o jakichkolwiek niedociągnięciach. Poniżej niego znajduje się talerzowy system blokownia gumy, który podczas naszych testów (jak i przez kilka ostatnich lat – bo tyle czasu korzystamy już z Mustadów) spisywał się świetnie. Jedynym minusem tego rozwiązania może być, trudność w założeniu gumy zrobionej z twardszego lateksu. Po pewnym czasie każdy dojdzie jednak do wprawy.

IMG_4592

O wytrzymałość użytkową nie trzeba się martwić. Haki ULTRAPOINT naprawdę ciężko wygiąć czy złamać, nawet gdy korzystamy z najmniejszych modeli. W 99% przypadków, ogranicza nas jedynie grubość zastosowanej żyłki bądź plecionki.

IMG_4601

Główki Mustad Classic dostępne są w 11 wersach wagowych (od 3-35g) i w aż 7 rozmiarach haka
(od 1-6/0). Każdy więc znajdzie w niej coś, co będzie odpowiadało jego sposobom łowienia.

IMG_4596

Ten krótki artykuł podsumujemy tak – na rynku jest sporo różnego rodzaju główek, ale zarówno pod względem wytrzymałości, jak i stosunku jakość/cena, polecilibyśmy wam właśnie produkty Mustada.
Jeśli przy tym, zależy Wam na komforcie użytkowania i jesteście minimalistami – w pozytywnym tego słowa znaczeniu – seria Classic sprawdzi się Wam idealnie.

Gorąco polecamy.

# testy sprzętu wędkarskiego # główki # główka # jiggowa # jig # Mustad # Dragon # wędkarstwo # test # recenzja # opinia # Classic # porównanie # wybór # hak # nad wodą # oceny # użytkownicy # test produktów wędkarskich # test artykułów wędkarskich # komentarze # konkursy # spinning # spławik # grunt # testy wędkarskie # testy główek # forum