okulary wiley x

7 POWODÓW BY MIEĆ DOBRE OKULARY POLARYZACYJNE CZYLI: DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ W OKULARY WILEY X?

Dobre okulary polaryzacyjne, podobnie jak wędka czy kołowrotek, to już praktycznie standardowe wyposażenie każdego nowoczesnego wędkarza. Zalet płynących z ich stosowania jest wiele – chronią nasze oczy przed ostrym światłem, pozwalają lepiej widzieć dno, a nawet wypatrzeć rybę na płytkiej wodzie. Rynek wędkarski jest w tym momencie dosłownie zasypany tanimi modelami okularów polaryzacyjnych. Stający przed dylematem wyboru nowej pary wędkarz może więc mieć niezły mętlik w głowie. Aby ułatwić Wam wybór, w dzisiejszym artykule chcielibyśmy po krótce wyjaśnić czym powinny charakteryzować się dobre okulary polaryzacyjne i dlaczego warto zainwestować nawet kilkaset złotych w zakup jednej pary. Oto 7 powodów, by kupić okulary polaryzacyjne marki Wiley X.

14372399_1276177672422720_6151502322655802781_o

  1. REDUKUJĄ ODBLASKI NA POWIERZCHNI WODY

Aby w ogóle zacząć omawiać temat redukcji odblasków, musimy zadać sobie pytanie – po co właściwie potrzebne są nam okulary z filtrem polaryzacyjnym i czy nie mogą zastąpić ich zwykłe okulary przeciwsłoneczne? Odpowiedź jest stosunkowo prosta – celem, jaki chcemy osiągnąć kupując okulary polaryzacyjne jest właśnie możliwość zajrzenia w głąb wody, a to zapewnić nam może jedynie polaryzacja. Chodzi przede wszystkim o to, że odbijające się od wody promienie świetlne (nawet w pochmurne dni), krzyżują się i rozpraszają, przez co nasz wzrok nie w stanie „przebić się” przez powierzchnię. Okulary polaryzacyjne, właśnie za sprawą umieszczenia w nich odpowiedniego filtru, porządkują rozproszone wiązki światła sprawiając, że powierzchnia wody przestaje być lustrzana i postrzegamy ją jako przeźroczystą. Równocześnie, przy okazji porządkowania wiązki światła, okulary polaryzacyjne sprawiają, że promienie odbite od powierzchni nie oślepiają nas. Dzięki temu, że nie mrużymy oczu , nasze szerzej otwarte źrenice wpuszczają do oka więcej światła sprawiając, że widzimy lepiej nawet w pochmurne dni. Okulary polaryzacyjne Wiley X posiadają 8-warstwowe soczewki najwyższej jakości, które perfekcyjnie spełniają swoje zadanie, porządkując wiązki światła, a ich dodatkowa warstwa lustrzana od strony zewnętrznej sprawia, że widzimy obraz jeszcze bardziej klarownie.

12783575_1104959162877906_8075711745455846500_o

  1. POPRAWIAJĄ KONTRAST WIDZENIA

Kontrast widzenia jest niezwykle istotny, ponieważ wpływa na nasze samopoczucie. Przy wielogodzinnym wędkowaniu w ostrym słońcu postrzegane przez nas kolory stają się wyblakłe, a nasze samopoczucie staje się przez to gorsze. Wpływa to również chociażby na celność oddawanych przez nas rzutów czy – w dłuższej perspektywie czasu – na dostrzeganie tego, co dzieje się pod wodą. Okulary polaryzacyjne, które nie poprawiają kontrastu, po pewnym czasie wędkowania w intensywnych warunkach świetlnych po prostu przestają spełniać swoją rolę. Okulary Wiley X posiadają 8-warstwowe soczewki poliwęglanowe, które w podnoszą kontrast i redukują zmęczenie oczu. W zależności od wybranego modelu soczewek, postrzegany obraz może być zabarwiony chociażby na szaro czy bursztynowo, co niezależnie od warunków atmosferycznych znacząco podnosi jakość widzenia.

filter_8

  1. WIERNIE ODWZOROWUJĄ OBRAZ

W tanich okularach polaryzacyjnych soczewki są skonstruowane w taki sposób, że postrzegany obraz wydaje się uwypuklony, a obiekty większe niż w rzeczywistości. Tym samym oddawane przez nas rzuty nigdy nie są tak celne, jak byśmy tego sobie życzyli. Może to jednak mieć o wiele poważniejsze konsekwencje, podczas wykonywania codziennych aktywności. Okulary Wiley X odwzorowują obraz idealnie, przez co nie tylko poprawiają naszą jakość łowienia, ale również wpływają na nasze bezpieczeństwo. Z punktu widzenia codziennej użyteczności, okulary te przydadzą się nam z kolei chociażby podczas jazdy samochodem czy rowerem.

17621751_1299161703502308_851642517416804387_o

       4. ZABEZPIECZAJĄ PRZED PROMIENIAMI UV

Ochrona wzroku przed szkodliwym promieniowaniem UV to standard, jakim starają się szczycić wszyscy producenci okularów polaryzacyjnych. Niestety, w rzeczywistości większość z nich nie zapewnia nawet podstawowej ochrony w tym zakresie, a pozostali często gwarantują ochronę wyłącznie w pewnym zakresie. Wiley X, jako jedyna firma na świecie w pełni certyfikuje wszystkie swoje okulary. Modele polaryzacyjne Wiley X posiadają filtr chroniący przed promieniami UVA i UVB jednocześnie. Tym samym sprawiają, że nawet łowiąc w bardzo ostrym słońcu możemy być pewni, że nasz wzrok nie ulegnie uszkodzeniu.

IMG_3580

  1. ZAPEWNIAJĄ POLARYZACJĘ NA DŁUGIE LATA

We wszystkich niedrogich okularach polaryzacyjnych, filtr polaryzacyjny jest traktowany jako element wykończenia. Podobnie jak w przypadku lakieru bezbarwnego na samochodzie, nakłada się go na soczewkę w ostatniej fazie produkcji. Tym samym jest on narażony na uszkodzenia, a nasze okulary polaryzacyjne bardzo szybko mogą zamienić się w standardowe okulary przeciwsłoneczne, gdy filtr zetrze się lub zacznie odklejać. Okulary Wiley X jako jedyne posiadają 8-warstwowe soczewki, w których filtr został umieszczony pomiędzy kolejnymi warstwami kuloodpornego poliwęglanu. Nawet, jeśli soczewka ulegnie poważnemu zarysowaniu od zewnątrz lub wewnątrz, filtr polaryzacyjny będzie cały i okulary dalej będą spełniały swoją funkcję wzorowo.

1

16143514_1438375502869602_1566975845488256328_o

  1. SĄ WYGODNE

Z pozoru błaha i oczywista rzecz, która często okazuje się problematyczna już po pierwszym dniu łowienia. O ile przymierzając okulary w sklepie często sprawiają one wrażenie wygodnych, o tyle przy wielogodzinnym noszeniu często okazują się uciskać naszą głowę zwłaszcza w okolicach uszu. Dodatkowo, o ile źle spasujemy konkretny model, mogą one nierówno przylegać do naszej twarzy tworząc szczeliny, przez które światło może dostać się pod soczewkę pogarszając jakość widzenia. Okulary Wiley X posiadają specjalnie zaprojektowany kształt U-SHAPE, który nie tylko wygodnie osadza je na naszej głowie ale również sprawia, że okulary o wiele lepiej dopasowują się do kształtu twarzy.

6
14324556_1272444839462670_1569973273469683190_o

  1. DAJĄ RZECZYWISTĄ OCHRONĘ OCZU

Okulary polaryzacyjne mają niejedno zadanie, ale każde wiąże się ze zmysłem wzroku raczej w nienamacalnym tego słowa znaczeniu. Wiley X jako jedyny producent okularów na świecie, atestuje swoje okulary również w związku z ochroną oczu w sposób fizyczny. Wiley X jako jedyne okulary polaryzacyjne na rynku, posiadają certyfikat EN166. Jeśli jego oznaczenie niewiele Wam mówi, z pewnością większe wrażenie zrobi na Was fakt, że certyfikat ten zapewnia soczewkom okularów Wiley X… kuloodporność! Choć z wędkarskiego punktu widzenia, ta cecha może wydawać się pozornie niepotrzebna, wystarczy przez chwilę zastanowić się ile razy w ciągu dnia łowienia nasze oczy narażone są na kontakt z ostrymi grotami kotwic. Również przed nimi ochronę zapewniają okulary Wiley X i również ze względu na ten fakt warto zainwestować w ich zakup.

wileyx_frontpage_technology

wileyx-sun-tech-v01

Okulary Wiley X możecie nabyć w wielu sklepach na terenie całego kraju. Ich ceny zaczynają się od 569zł, co jak na okulary mające służyć nam przez wiele lat w różnych okolicznościach, nie jest wcale ceną wygórowaną. Warto wspomnieć również, że zdrowie jest najbardziej wartościową rzeczą, a okulary Wiley X pozwalają nam je zachować. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat właściwości okularów Wiley X, soczewek kuloodpornych czy po prostu konkretnych modeli okularów, zapraszamy na stronę dystrybutora: TUTAJ. Katalog online dostępny jest z kolei pod TYM adresem.