DSC_1640

Jak uchronić dłonie przed zimnem?

Choć temperatury za oknem nadal rozpieszczają, i w tym roku delektować możemy się iście wiosenną pogodą, zima prędzej czy później nadejdzie. Największym zmartwieniem każdego wędkarza o tej porze, przy minusowych temperaturach, są odmarzające dłonie – uniemożliwiające podstawowe czynności, takie jak chociażby wiązanie zestawów czy odhaczanie ryby.

DSC_1403

Półśrodkiem by zaradzić odmarzaniu naszych dłoni, okazują się wszelkiego rodzaju rękawiczki wędkarskie – od klasycznych, poprzez te wykonane z polaru, a na neoprenowych kończąc. Ich największą wadą jest jednak to, że o ile na sucho potrafią dobrze ogrzać dłonie, o tyle gdy tylko choć trochę je zamoczymy, jedynie pogarszają sytuację i powodują szybsze wychładzanie.

DSC_1640

Zaradzić temu można w bardzo prosty, by nie rzec banalny wręcz, sposób – stosując najzwyklejsze, pokryte talkiem rękawiczki, wykonane z lateksu – takie, jakie spotkać możecie w gabinecie lekarskim i które, nabędziecie w dosłownie każdej aptece.

Jeśli nie macie problemów z dystansem do samego siebie, a nad wodą cenicie sobie wygodę i nie traktujecie każdego wypadu, jak wyjścia na pokaz mody, zakładajcie rękawiczki lateksowe na jedną lub dwie pary rękawiczek bawełnianych. Jeśli macie pewne opory, możecie założyć je pod rękawiczki neoprenowe lub polarowe. W obu przypadkach, uchronią one wasze dłonie przed wilgocią, a co za tym idzie – również przed zimnem. W pierwszym z proponowanych, sposobie stosowania, sprawdzą się jednak zdecydowanie lepiej.