Wędka Dragon Specialist Pro Stream

[Uwaga, film poniżej!]

Od dość dawna zapowiadałem Wam recenzję wędki Specialist Pro Stream firmy Dragon. Z racji tego, że postanowiłem zaprezentować ją Wam w formie filmu, który znajdziecie poniżej, w tym miejscu dodam jedynie kilka uwag dotyczących wykonania, oraz pracy tego kija.

IMG_9981

Dragon Specialist Pro to seria 7 wędzisk, przeznaczonych w zależności od modelu, do lekkiego, średniego i ciężkiego spinningu oraz do castingu. Sam, posiadam na chwilę obecną dwa kije z tej serii (wersja Stream oraz Shad) i przymierzam się już do zakupu trzeciego, pod zimowe i wiosenne klenie – precyzując, chodzi o wersję Specialist Pro Chub.

Seria ta charakteryzuje się przede wszystkim bardzo smukłym blankiem – nawet w przypadku wersji Shad, która na co dzień służy mi przede wszystkim, do ciężkiej rzecznej orki, blank ma stosunkowo niewielką średnicę. Jest jednak przy bardzo lekki i, co najważniejsze, stosunkowo mocny. Ów zapas mocy pozwala, na bezpieczne lądowanie nawet dużej ryby, i nie „cackanie” się podczas zaczepów.

IMG_9990

Duże wrażenie wywarł na mnie design, połączony  z klasowym wykończeniem wędek z tej serii – przelotki i uchwyt kołowrotka Fuji, robią naprawdę dobre wrażenie. Dzielona rękojeść idealnie wyważa wszystkie wędki Specialist, a metalowe wstawki w okolicach rękojeści, są swoistą wisienką na torcie.

W przypadku wersji Stream, deklarowana przez producenta akcja to „fast” – czyli szybka. W mojej opinii, wędka ta charakteryzuje się akcją typu med-fast (a w każdym razie ciut wolniejsza od klasycznego „fasta”), co nie jest jednak w żadnym razie wadą. Dzięki temu bowiem, wędka ta idealnie sprawdzi się w okresie jesienno-wiosennym, kiedy to właśnie bardzo wolno prowadzone przy dnie przynęty, sprawdzają się najlepiej w przypadku łowienia zarówno szczupaków, okoni oraz sandaczy.

Wędki z serii Specialist Pro, kupicie w dobrej cenie w sklepie wedkarski.com pod TYM LINKIEM

Tymczasem zapraszam na pierwszy film z serii Wędkarskie aFisze:

https://www.youtube.com/watch?v=qYuUdWdiUJ8