O NAS

Jesteśmy prężnie rozwijającym się Portalem, ukierunkowanym na przeprowadzanie testów sprzętu wędkarskiego, tworzenie artykułów oraz filmów zawierających porady wędkarskie, a także relacjonowanie naszych wędkarskich wypraw w każdej możliwej formie cyfrowej. W chwili obecnej nasz zespół redakcyjny tworzą trzej wszechstronni wędkarze z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujący się przede wszystkim w metodach: spinningowej, muchowej, spławikowej, oraz w wędkarstwie karpiowym. Dysponujemy wiedzą i wykształceniem z zakresu marketingu, reklamy oraz zagadnień związanych z rejestrowaniem obrazu, w tym fotografii i filmu.

Mamy świadomość tego, że dobór odpowiedniego sprzętu jest najwyższą potrzebą każdego, współczesnego miłośnika wędkowania. Wiemy również, jak łatwo można pogubić się w coraz bogatszej ofercie, obecnych na polskim rynku producentów. Stąd właśnie idea stworzenia serwisu Test-Wedkarski.pl, która zrodziła się w naszych głowach już kilka lat temu. Dużo czasu zajęło nam jednak dopracowanie szczegółów oraz zdobycie wiedzy, niezbędnej do realizowania tak dużego projektu.


NASZA ZAŁOGA:

Paweł Karwowski

IMG_0785-vert-horz

Założyłem portal Test-Wedkarski.pl w marcu 2015 roku. Wędkarstwem zajmuję się od przeszło 20 lat. Aktywnie działam na rzecz ochrony zasobów naszych wód. Jestem testerem i konsultantem do spraw sprzętu wędkarskiego z wieloletnim stażem – na koncie mam współpracę z wieloma największymi firmami, produkującymi sprzęt wędkarski, a także organizacjami działającymi na rzecz popularyzacji wędkarstwa w naszym kraju. Pasjonuje mnie fotografia przyrodnicza oraz reportażowa. Jestem absolwentem kierunku Komunikacja Społeczna na UAM Poznań – spec. językoznawstwo, marketing i public relations. Ulubione metody – spinning i mucha, choć ostatnimi laty poświęciłem się zasiadkom karpiowym. 


Cezary Łoś (Eland Project)

3-vert-horz

Wędkuję odkąd pamiętam. Tym pięknym hobby zaraził mnie mój Tata i tak już zostało. Łowię wieloma metodami, technikami. Jednak od paru lat preferuję spinning. Głównymi bohaterami moich wypraw są szczupaki. Pasjonuję się fotografią – utrwalanie przeżyć, emocji i piękna przyrody dostarcza mi wiele satysfakcji. Doceniam i szanuję ją na każdym kroku bo wiem, jak wiele dostaję z jej strony. Dlatego nie toleruję kłusowników i pseudo-wędkarzy, którzy dewastują nasze wody. Moje wędkowanie? Podchodzę do niego na luzie, bez przysłowiowej spiny – ma ono przede wszystkim sprawiać przyjemność. To moja pasja. Zanurzam się w nim z poczuciem nieustającego zachwytu i ciekawości.


Albert Woźniak (Okiem Sandacza)

13275578_983029475098522_111077194_o-vert-horz

Z wędkarstwem zetknąłem się jako 4 latek, jeszcze w ubiegłym wieku i tak, pasja ta podąża ze mną przez całe życie, stając się wręcz obsesją. Każdą wolną chwilę staram się spędzać na poszukiwaniu medalowych ryb w różnych łowiskach, głównie w Wielkopolsce. Moim najbardziej pożądanym przeciwnikiem jest sandacz – ta tajemnicza ryba, jak żadna inna, potrafi uczyć cierpliwości i pokory. Poświęciłem wiele lat żeby ją rozpracować. Własnoręcznie tworzę koguty, dzięki którym udało mi się niejednokrotnie pokonać ogromne sandacze, okonie i szczupaki z jeziorowej toni. Jestem twórcą strony Okiem sandacza. Odskocznią od wędkarstwa spinningowego jest dla mnie wędkarstwo spławikowe. Poszukiwanie płoci, linów czy dorodnych leszczy sprawia mi ogromną przyjemność. Na co dzień studiuję filologię polską, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Marcin Hyjek

14-vert-horz

Wędkarstwem zaraziłem się ponad 10 lat temu, kiedy chwyciłem w dłoń swoją pierwszą wędkę. Wtedy właśnie zrozumiałem, że to nie „sport dla emerytów” i nadszedł czas złamać te stereotypy. Łowię różnymi metodami, w różnych warunkach i na różnych akwenach. Wędkarstwo dla mnie to nie tylko umiejętność łowienia ryb, ale też zdolność obserwowania przyrody i jej odczytywania. To wspaniałe hobby, a zachowanie szacunku  i etyki względem otaczającej natury to dla mnie podstawa. Najbardziej wartościową pamiątką znad wody jest dla mnie zdjęcie ze złowioną rybą. Chciałbym zarazić wszystkich wędkujących chęcią zdobywania tylko i wyłącznie takich „trofeów” i praktykowaniem zasady Catch and Release. 


Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pozdrawiamy
Zespół Test-Wedkarski.pl